30 óra
A képzést azoknak a leendő vagy már képzett trénereknek ajánljuk, aki outdoor tréningeket szeretnének vezetni, ill. azoknak, akik tréningjeiket szeretnék színesíteni outdoor, élménypedagógiai elemekkel.
A képzésen a résztvevő saját élményen keresztül megismeri az élménypedagógia és a tapasztalati tanulás módszertanát. Megtanulja az outdoor tréning sajátosságait, az igényfelmérést, a dizájn készítését és a facilitátori munka lényegét.
A képzés témái:
- Outdoor tréning és outdoor program – Mi a különbség a kettő között? Melyikkel milyen célokat lehet elérni?
- Értékesítés: Mit szeretne a megrendelő, amikor outdoor tréninget vagy programot rendel? Hogyan tisztázom a felkérés tartalmát?
- Az outdoor tréning eredménye – Mérhető?
- Az outdoor tréner kompetenciái- Az outdoor környezet miatt szükséges plusz kompetenciák.
- Módszertan (részletesebbben): tapasztalati tanulás, saját élmény és élménypedagógia. A tapasztalati tanulási ciklus: tervezés-cselekvés-értékelés-alkalmazás.
- Outdoor tréninggyakorlatok és vezetésük - facilitálás.
- A facilitátor szerepe, csoportdinamika, csoportfolyamatok az outdoor tréningeken.
- Az outdoor tréninggyakorlatok típusai; mikor, mit? (jégtörők és energetizálók, bizalomépítés, problémamegoldás, együttműködés és kommunikáció, záró gyakorlatok)
- Dizájn – outdoor tréning specifikumok: helyszín, időjárás, eszközök, havariák, időtartamok, a szabályok és rugalmasság kérdése.
- Kockázatkezelés az outdoor tréningen – az észlelt és a tényleges kockázat, a fizikai, szociális és emocionális kockázat szerepe a tréning során.
Workshop: outdoor tréningyakorlatok facilitálásának gyakorlása közösen a csoporttal. A tapasztalati tanulási ciklus alkalmazása a gyakorlatban.
A teljes tréner képzésről itt olvashat »